شرکت Neuralink موفق به کاشت نخستین تراشه خود در مغز انسان شد

شرکت Neuralink پیش‌تر توسط ایلان ماسک تاسیس شده و اکنون نه تنها انجام آزمایش‌های غیرمنتظره روی افراد مختلف را آغاز کرده است؛ بلکه موفق به انجام یک عمل جراحی در این زمینه شده است.

ایلان ماسک؛ میلیاردر مشهور آمریکایی شخصا در این زمینه صحبت کرده است. وی گفت: “روز گذشته نخستین فرد، ایمپلنت طراحی شده توسط Neuralink را دریافت کرد. فرآیند بهبود به‌خوبی پیش می‌رود. نتایج اولیه نشان‌دهنده تشخیص امیدوارکننده اسپایک‌های عصبی هستند.”

این موارد، تمامی جزئیات اعلام شده تا به این لحظه محسوب می‌شوند. با توجه به روش‌های آموزشی عادی در چنین عملیات‌هایی، درک میزان موفقیت‌آمیز بودن آن مدتی زمان خواهد برد. با این‌حال در این مورد، پیرامون وضعیت بیمار یا وظایف تعیین شده برای دانشمندان شرکت هیچ‌گونه جزئیاتی ارائه نشده است.

تنها نکته دیگری که می‌توان به آن اشاره کرد این است که به گفته ایلان ماسک، اولین محصول Neuralink تحت عنوان Telepathy عرضه خواهد شد.

نوشته شرکت Neuralink موفق به کاشت نخستین تراشه خود در مغز انسان شد اولین بار در آی‌ تی‌ رسان منتشر شد.

منبع: آی‌تی‌رسانبا عنایت به اینکه سایت «اخبار تکنولوژی» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است. (قانون تجارت الکترونیک)

اخبار تکنولوژی نقشی در تولید محتوا ندارد و مطالب این سایت، بازنشر اخبار پایگاه‌های معتبر خبری است.